Мед - це настільки унікальний продукт, що результати його досліджень до цих пір вражають людину, а його роль в медицині, косметології, дієтології неоціненна. «Бджолина Лавка» підготувла 15 фактів, які здивують навіть закоренілого скептика:

  1. Мед може зберігатися практично вічно. У давньоєгипетських пірамідах під час археологічних розкопок були знайдені амфори з медом, який не втратив не тільки поживних властивостей, але і смак і колір. Його хімічний склад теж майже не змінився.
  2. Тільки третина нектару, зібраного бджолами, йде на виробництво меду. Інші дві третини використовуються комахами як своєрідне паливо під час польоту (для довідки: для виробництва 100 г меду бджола повинна подолати відстань, яка дорівнює довжині екватора).
  3. Бджоли здатні розрізняти, на якій відстані від вулика знаходиться медонос і повідомляти про це іншим бджолам. В якості засобу спілкування вони використовують спеціальні види «танцю».
  4. У стародавньому світі (особливо в Єгипті, Греції і Римі) мед використовувався в якості валюти. Нарівні з золотими монетами їм можна було оплатити будь-яку покупку, а також штрафи і податки. Це свідчить про те, що в ті часи мед був досить дефіцитним продуктом і був по кишені далеко не кожній людині.
  5. Як не дивно, лідером світового ринку з виробництва меду є Китай - країна, де мед не є традиційним продуктом. Китайський мед дуже дешевий і часто невисокої якості, тому що виробляється на фермах без додаткового контролю. Типові недоліки такого меду - висока вологість і скисання.
  6. РЕКОМЕНДУЄМО: Косметичний рай для обличчя: прості рецепти з медом

  7. Вираз «медовий місяць» - це не порожній звук. Він прийшов до нас від вікінгів, які традиційно в перший місяць після весілля їли багато меду і пили медові напої. Згодом така традиція довгий час зберігалася в Норвегії.
  8. Слово «мед» прийшло до нас з Ізраїлю і має дуже давнє коріння. У перекладі з староєврейського воно означає магічні чари.
  9. За хімічним складом мед нагадує плазму крові людини.
  10. Незважаючи на те, що в світі виділяється більше 20 сортів меду, жоден з них не є продуктом з нектару однієї рослини. Це пояснюється неможливістю зростання в ареалі тільки одного виду медоносних рослин.
  11. Існують отруйні сорти меду. Їх отримують з нектару отруйних рослин. Такий мед називають п'яним і його ні в якому разі не використовують в їжу.
  12. Мед - основа для багатьох напоїв: алкогольних (пиво, медовуха і мед) і енергетичних (суботні). Алкогольні мед і пиво варилися в основному ченцями, а іноді і шинкарями, а суботні був тонізуючим напоєм. У нього додавали лікувальні трави і коріння і продавали в усіх людних місцях. Мед - це основа безлічі європейських алкогольних тонізуючих коктейлів, таких як грог і глінтвейн.
  13. Чим темніше мед, тим більша в ньому концентрація поживних елементів.
  14. Мед може бути наркотиком, якщо нектар для нього зібраний з рослин, що володіють наркотичним ефектом.
  15. У 16-18 століттях мед активно використовували для виробництва цементу.
  16. У Парижі існує готель для бджіл. Він має вигляд невеликої конструкції з різних видів колод, дощок і цегли, де бджоли різних порід можуть будувати собі вулики в умовах міста. Зроблені такі готелі для збереження популяції бджіл і поліпшення життя рослин в міських умовах.
Існує ще чимало фактів, які змусять вас подивитися на цей смачний продукт в іншому світлі. І більш того, з роками їх кількість тільки зростає.