Як відомо, масаж – це дії на тканини і органи, що проводяться саме на поверхні (шкірі) тіла людини. З метою посилення ефекту від масажу застосовують різні добавки. Ми зупинимося на застосуванні меду і так званому медовому масажі.

Медовий масаж – це шкіряний масаж, і перед ним бажано зробити звичайний, класичний масаж для того, щоб розігріти м'язи. Якщо робити медовий масаж після бані, то необхідно трохи охолонути, щоб перестав виділятися піт, інакше буде не дуже зручно робити масаж з медом. Мед потрібно розвести у воді і нанести на тіло. Спина обробляється від низу до верху і від хребта до боків. Рухи рук повинні бути плавними.

Якщо шкіра чиста, то мед вбирається без залишків, навіть немає необхідності потім його змивати, а на проблемних місцях проявляється біла липка субстанція - це глюкоза, яка залишається в тих місцях, де м'язи найбільше забиті. Дані області будуть зменшуватися за розміром після кожного наступного сеансу медового масажу. Після такого масажу можна натертись маззю або витяжкою прополісу.

Спочатку буде проявлятися чутливе печіння, але потім ви відчуєте приємне тепло протягом години. Можна зробити різновид лікувального медового масажу: мед в хворе місце не втирають, його намазують медом. Прикладають долоню і різко піднімають вгору. Прилипаючи до долоні, шкіра різко подається вгору. Так потрібно робити хвилини 2-3. Звичайно, це не дуже приємно, але після такого масажу на хворому місці утворюється липка біла маса, та ж сама глюкоза, яка є індикатором «ненормальної» ділянки. Завдяки унікальним якостям такого продукту як мед, сфера його застосування в косметології та лікуванні досить широка.