Регулярно виникає питання про користь чи шкоду нагрівання меду, давайте спробуємо розібратися. Мед не варто зберігати при температурі вище 20°С. При нагріві меду до температури 35-40°С - відбувається повне розкладання вітамінів, а при температурі 50°С мед втрачає бактерицидні властивості і аромат, при 60°С – ферменти, 80°С – руйнуються цукри і утворюється канцерогенна речовина – оксиметилфурфурол. Довге нагрівання меду знищує його усі протимікробні властивості.

Низький вміст оксиметилфурфурола дозволяє стверджувати, що мед зберігали правильно або ж він пройшов дуже обережну, правильну переробку. Наприклад, при температурі 23-28°С протягом 8-12 місяців в меду зменшуються його протимікробні властивості, кількість глюкози і фруктози на 5-10%, вітамінів В1, В2 і С на 10-20%, діастазне число зменшується вдвічі, збільшується кількість сахарози і кислот. Зміни в медові тим більші, чим вища температура зберігання.

Так гріти чи не гріти мед?

Гріти не рекомендується через можливу втрату біологічно активних речовин. Але, якщо Вам дуже необхідно отримати рідкий мед, розтопіть його на водяній бані. Нагрійте воду, налийте її в каструльку, визначте температуру (вона повинна бути в районі 35-40 градусів Цельсія, але не більше). Помістіть в неї банку з необхідною порцією меду і залиште так постояти. Він розплавиться, проте втратить частину цінних властивостей.